1420/1715
Kinesisk mahjong spil i kasse af træ med fem skuffer, i skufferne spillebrikker, prydet med metal monteringer på hjørner og håndtåg. 20. årh. H. 15,5. B. 23,5. D. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med afslag og revner. Mangler på et skuffehåndtag samt håndtagsbøjle på kasse.
Varia, 15. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
39 bud