2249/726
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på seks stole af eg, betrukket med rødt og blåstribet uld. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med nogle huller.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
11 bud