12039/84
Engelsk standur i kasse af egetræ, urskive af messing sign. Benjamin Shuckforth Diss, urværk med sekund og datoviser. 19. årh. H. 220. B. 45. D. 25.
Lodder, pendul og optræksnøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag