2108/525
Else Fischer-Hansen (f. København 1905, d. sst. 1996)
Komposition. Sign. på bagsiden Else Fischer-Hansen 1979. Olie på lærred. 82×78. Uindrammet.
Mindre håndteringsmærker i det blå felt samt langs lærredets kanter.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag