2022/100
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
En sommerlejr i Tibirke Bakker. Sign. Tibirke J.P. 1917. Olie på lærred. 30×44.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag