2022/​100

Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)

En sommerlejr i Tibirke Bakker. Sign. Tibirke J.P. 1917. Olie på lærred. 30×44.

Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag