2138/368
To firedelte inro af af lak med gulddekoration i form af høne og bjergrigt lanskab. En sign. Meiji 1868–1912. L. 8 cm. (2)
endetykker med store afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud