313/30
Marguerittesmykkesamling af forgyldt sølv bestående af et armbånd, to par ørestikker, tre brocher og ring hver prydet med hvid emalje. L. ca. 17,5–6,5 cm. Diam. ca. 4,2, 3,3 og 1,8 cm. Str. 55. (9)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Tvangssalg, 23. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
21 bud