2442/​122

Engelsk dækstol af teak. Mærket “1st Class Only” samt “S.S. New Amsterdam”. Stammer iflg. overlevering fra SS Nieuw Amsterdam, et hollandsk Line-skib fra 1938. 20. årh.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Knækket duvel ved sæde, hvorfor sæddet er løst i ene side.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?