2102/194
Syv rammer af forgyldt træ og gesso. Empire og empireform, 19. årh. Største ydre mål 72×60, indre mål 59×47, mindste ydre mål 45×41 indre 38×34. Flere uden glas og bagbeklædning. (7).
Mindre aldersslitage, afslag, smuds og skrammer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud