1920/1580
“Astro-Chron” electronisk bordur i kasse af børstet aluminium med world wide time indikationer. Nr. 00517. 20. årh. Medfølgende boks af sort skind. H. 11,5. B. 20,5. D. 6.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag