Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
“Femme et oiseau”. Sign. Corneille 2004, Treigny. Stor vase af lertøj modelleret i relief med kvinder, fugle og sol, dekoreret med lys, mørk og rød glasur. Stemplet Empreinte Originale. Plein Feu. La Tuilerie. H. 71.
Cobra, 6. december 2016