Jan Leth (f. Helsingør 1932, d. København 2010)
Proces, 1983. Sign. Bronze. H. 67.
Litteratur: Bent Irve: “Jan Leth. Grafik, Skulptur, Maleri”, gengivet side 73. Proveniens: Hidhørende fra boet efter Jan Leth.
Bemærk venligst: Kan besigtiges i vores afdeling på Baltikavej 10, man.-fre.: 10–17.
Moderne kunst og design, 24. januar 2017