Foto endnu ikke klar
893/251
Et par gustavianske meget lange bænke af bemalet træ, sarg udskåret med ottetalsbort og rosetter, runde tilspidsede ben. Den ene med Stockholm hall stempel. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 47. L. 358. B. 43. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag