2125/558
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Cirkulært spisebord af mahogni, plade ilagt fliser dekoreret med blå glasur. Sign. Bjørn Wiinblad, 78. H. 72. Diam. 124.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag