1746/35
H. A. Brinck (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958, pseudonym for S. C. Bjulf)
Skovserkoner sælger fisk ved Gl. Strand. Sign. H.A. Brinck. Olie på lærred. 65×50.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag