903/118
Rembrandt van Rijn, efterfølger, 17. årh.
Portræt af en ældre dame. Usigneret. Senere betegnet R. van. Ryn 1632. Olie på træ. 61×49.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag