12031/160
Herbert Krenchel (f. Frederiksberg 1922, d. 2014)
“Krenit”. Et par skåle, dekoreret med orangerød emalje. Den ene med stemplet monogram. Diam. 25. (2)
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud