2024/216
Skeer af sølvplet, overvejende med snoede skafter, bestående af potageske, otte middagsskeer samt saltske. 19.-20. årh. L. 7,2–39. (10)
Almindelig slitage. Defekt potageske medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag