2024/​216

Skeer af sølvplet, overvejende med snoede skafter, bestående af potageske, otte middagsskeer samt saltske. 19.-20. årh. L. 7,2–39. (10)

Almindelig slitage. Defekt potageske medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag