2142/847
Tobia Scarpa (f. Venedig 1935)
“Papillona”. Et par standerlamper af sortlakeret metal med skærme af glas. Formgivet 1975. Udført og mærket hos Flos. H. 192. (2)
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||