2142/​9252

Hermès

“Constance” taske af sort Box læder med gyldne beslag, en udvendig lomme, skulderstrop, to indvendige lommer og sort læderfor. 1983. H. 18 x B. 23 x D. 4.5 cm.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Ridser på læder udvendigt. Ridser og mærker indvendigt. Ridser på H spænde. Alle mål er cirkamål.

Fashion, 20. oktober 2021

Vur­dering

40.000–45.000 DKK

Hammerslag

34.000 DKK

34.000 DKK
32.000 DKK