1908/1502
Tysk lågvase af porcelæn, Dresdner Porzellan-Manufaktur, på tilhørende sokkel, dekoreret i farver og guld med brogede blomster, svungne hanke i form af slanger. Nr. 367. 20. årh.s begyndelse. H. 67.
Slitage på guld. Løse samling med plastik mellem korpus og fod.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag