1908/​1502

Tysk lågvase af porcelæn, Dresdner Porzellan-Manufaktur, på tilhørende sokkel, dekoreret i farver og guld med brogede blomster, svungne hanke i form af slanger. Nr. 367. 20. årh.s begyndelse. H. 67.

Slitage på guld. Løse samling med plastik mellem korpus og fod.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag