Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Blomstrende have med iris og pæoner i Fredensborg. En kvinde vander planter. Sign. P. Mønsted Fredensborg 1932. Olie på lærred. 50×70.
Kommissionsbud