2108/​578

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Komposition. Sign. i trykket Jorn. Litografi i farver. Lysmål 26×40.

Litteratur: Van de Loo nr. 187.

Original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

4.000 kr.

41 bud

835595 4.000 kr.
959541 3.800 kr.
835595 3.600 kr.
959541 3.400 kr.
835595 3.200 kr.
959541 3.000 kr.
835595 2.900 kr.
959541 2.800 kr.
835595 2.700 kr.
959541 2.600 kr.
835595 2.500 kr.
959541 2.400 kr.
835595 2.300 kr.
959541 2.200 kr.
835595 2.100 kr.
959541 2.000 kr.
835595 1.950 kr.
959541 1.900 kr.
835595 1.850 kr.
959541 1.800 kr.
988044 (Autobud) 1.750 kr.
959541 1.700 kr.
988044 (Autobud) 1.650 kr.
959541 1.600 kr.
988044 (Autobud) 1.550 kr.
959541 1.500 kr.
988044 (Autobud) 1.450 kr.
959541 1.400 kr.
988044 (Autobud) 1.350 kr.
959541 1.300 kr.
988044 (Autobud) 1.250 kr.
959541 1.200 kr.
988044 1.150 kr.
959541 1.100 kr.
988044 1.050 kr.
260710 1.000 kr.
866482 950 kr.
914376 900 kr.
815542 850 kr.
850151 800 kr.
988044 750 kr.