2108/578
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition. Sign. i trykket Jorn. Litografi i farver. Lysmål 26×40.
Litteratur: Van de Loo nr. 187.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud