2434/61
Ubekendt maler, 18. årh.
Opstilling med en punchebolle, druer og citrusfrugter på et bord. Usigneret. Olie på lærred. 81×101.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer, enkelte mindre afskalninger samt mærke langs blændrammens kant. Reparationer og retoucheringer. Behov for rensning. Områder med fernisskader.
Fra
i
Vurdering
1009699 |