1846/​7027

Cerimoniel pibe af udskåret catlinit (pibesten). Sioux indianerne. Nord Amerika. L. ca 65 cm.

Proveniens: Ex gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 15. november 2018

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag