1846/7027
Cerimoniel pibe af udskåret catlinit (pibesten). Sioux indianerne. Nord Amerika. L. ca 65 cm.
Proveniens: Ex gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 15. november 2018
Vurdering
Hammerslag