1244/1546
Samling sølv bestående af kaffekande med håndtag og lågknop af træ, sukkerskål og flødekande med skævknækket korpus samt lille kande og smørnæb af sølv. Evald Nielsen m. fl. Vægt 745 gr. H. 4–19 cm. (5).
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 1. november 2012
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||