2144/649
Holger J. Jensen (f. København 1900, d. Bretagne 1966)
Komposition med hus. Usign. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 61×76.
Større krakeleringer.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag