2008/661
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
“Bjergbestigersken”. Sign. J.F. Willumsen 1947. Litografi. Bladstørrelse 86 × 62. Uindrammet.
Litteratur: Sigurd Schultz nr. 178.
Enkelte fugtpletter nederst på arket.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud