893/​324

Fransk Empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende romersk figur. Skiven sign. Cailliaud a Nantes. 19. årh.s begyndelse. H. 55. B. 41. D. 14.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK