893/324
Fransk Empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende romersk figur. Skiven sign. Cailliaud a Nantes. 19. årh.s begyndelse. H. 55. B. 41. D. 14.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag