Ubekendte malere, ca. 1900
Miniatureportræt af en fornem dame samt Miniature dobbeltportræt af en mor og søn. Utydelige signaturer. Gouache på ben. Lysmål 4,5×3,5 og 8×6. Rammemål 11×10 og 13×11. Samtidige rammer af ben og perlemor. (2).
Rammer med aldersslitage, bl. a. afslag.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018