2415/335
Boltjern af messing med greb af drejet træ, dekoreret med punslet ornamentik. Opsat på stander af messing med gennembrudt ornamentik og håndtag af drejet træ. 18./19. årh. Samlet højde 16. L. 28. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag