2121/202
Abraham Ortelius, m. fl., 16. - 18. årh.
“Scenographia Totius Fabricae S. Laurentii in Escoriali” samt tre prospekter. Kobberstik. Lysmål fra 33×38 til 37,5×48. (4)
Beskåret. Gulnede og med slidtage langs midterfold. Undersøgt i rammer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud