2119/533
Veikko Vionoja (f. Ullava 1909, d. Espoo 2001)
Komposition med kvinde. Sign. V. Vionoja 72. Olie på læred. 83×109. Medfølgende bog. (2).
Et minimalt hul i øvre højre hjørne.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag