2444/​215

Ubekendt maler, 18. årh.s slutning

Rokokomotiv med adelsfolk i en park. Usigneret. Hinterglasmaleri. 36×49.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2027, 2020 nr. 230.

Revner i glasset nedre venstre hjørne. Afskalninger.

Fra i Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

851510 (Autobud) 1.400 DKK
510554 1.350 DKK
851510 1.300 DKK
4468 1.250 DKK
851510 (Autobud) 1.200 DKK
1163781 1.150 DKK
851510 (Autobud) 1.100 DKK
898928 1.050 DKK
851510 1.000 DKK