2438/66
Automata, fuglebur af forgyldt træ og gesso med mekaniske, fjerbeklædte fugle, i bunden optræk. 19. årh. H. 54. L. 38. B. 26.
Istandsat i 2016. Diverse papirer medfølger.
Istandsat i 2016. Diverse papirer medfølger. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag