2434/504
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)
Cirkulær frugtskål af sølv med hamret overflade. Stamme smedet med stiliseret reliefdekor. Udført og stemplet hos Evald Nielsen anno 1936. Vægt 763 g. H. 11,7. Diam. 24,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker - fortrinsvis indvendigt.
Vurdering
15 bud
801465 | ||
821992 (Autobud) | ||
800608 | ||
821992 (Autobud) | ||
800608 | ||
821992 (Autobud) | ||
800608 | ||
821992 | ||
1093133 (Autobud) | ||
327644 | ||
1093133 (Autobud) | ||
327644 | ||
1093133 | ||
1002919 | ||
828522 |