2142/669
Ubekendt møbeldesign
Safaristol med stel af massiv teak, sæde, ryg og armlæn udspændt med patineret kernelæder.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret kernelæder med pletter og skjolder.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag