1622/784
Schmidt Hammer Lassen Architects
“DKB LAMP”. Justérbar bordlampe af aluminium. Designet 1999. Udført hos shl design. H. 47–56.
Bordlampen er designet til Det Kongelige Bibliotek, København.
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag