1622/​784

Schmidt Hammer Lassen Architects

“DKB LAMP”. Justérbar bordlampe af aluminium. Designet 1999. Udført hos shl design. H. 47–56.

Bordlampen er designet til Det Kongelige Bibliotek, København.

Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 31. maj 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.450 DKK

1.450 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK