2436/​921

Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)

“Plexus”. Et par lænestole samt kvadratisk sofabord af eg, løse hynder med stribet uld. Udført og mærket hos C.F. Christensen, Silkeborg. H. 53. L./B. 58. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Bordplade med skjolder. Hak på bordkant.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?