2048/741
Yngve Ekström (f. Hagafors 1913, d. 1988)
“Arka”. Lænestol med stel af sortlakeret træ. Udført hos Stolab, Sverige.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud