2015/582
Ludwig von Hofman (f. Darmstadt 1861, d. Pillnitz 1945)
“Arbeitung”. Sign. L. v. Hofmann, 26/100. Litografi. Lysmål 39×29.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag