1317/259
Chatol af rosentræ, prydet med intarsia, front med tre skuffer og cylinderklap, bag hvilken små skuffer og rum. 20. årh. H. 97. B. 88. D. 47.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2013
Vurdering
Hammerslag
28 bud