2418/329
To kinesiske ornamenter af udskåret og gennembrudt nefrit med drager, stjerneform og tegn, samt bi-ring af udskåret nefrit med chilonger. 20. årh. Runde Diam. 9 og 20,5. Rektangulært ornament H. 27. B. 19. (3)
Rektangulært ornament med reparation på hjørne. Rundt med naturligt brud/fordybning ved kant
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag