2033/245
Okimono af udskåret elfenben i form af kvinde med barn. Sign. Meiji 1868–1912. H. 15.
Revnet. Reparation på kvindens baghoved. Rangle limet. Lille mørk plet på barnets hoved. Gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag