2432/​561

Gert Holbek & Jørgen Dahlerup

“Prisme”. Bestik af rustfrit stål. Udført og stemplet hos Georg Jensen, Stainless. (72)

Bestående af: 9 middagsknive L. 20,7., 10 middagsgafler L. 19,6., 9 middagsskeer L. 19,7., 8 frokostknive L. 19., 8 frokostgafler L. 17,6., 7 teskeer L. 13,8., 1 stor teske L. 16., 1 kaffeske L. 12,2., 11 dessertskeer L. 17,9., 2 salatsæt L. 22., 1 steggaffel L. 19,7., 2 pålægsgafler L. 15., 1 sauceske L. 17,9., 2 smørknive L. 16,3.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et større antal dele fremstår ubrugt og i forseglede plastikposer.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

873649 1.500 DKK