1822/1576
Fransk parfumebrænder af delvis forgyldt bronze, delvis kanneleret korpus og stamme, trepasfod støbt med delfiner. Ca. 1900. H. 16.
Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
28 bud