2131/71
Stort fransk kaminur af gul Sienna marmor, forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende romersk soldat. 20. årh. H. 77. B. 68. D. 32.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag