2131/​71

Stort fransk kaminur af gul Sienna marmor, forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende romersk soldat. 20. årh. H. 77. B. 68. D. 32.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK