1948/​62
Ovalt senempire piedestalskab af nøddetræ, dekoreret med bladværk, front med låge. 19. årh. H. 154. B. 57. D. 40.

Be­skriv­el­se

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Ældre møbler

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.